Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?

Sztuczne rzęsy – dobry wybór

Sztuczne rzęsy, to obecnie dodatek wręcz obowiązkowy, szczególnie do wieczorowych kreacji. Każda kobieta wie, jak piękne i efektowne są długie i zadbane rzęsy, dlatego gadżet w postaci sztucznych rzęs, staje się coraz bardziej popularny. Ich aplikacji możemy dokonać samodzielnie lub udać się w tym celu do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie doświadczone kosmetyczki pomogą nam się z tym uporać. Ale istotny jest wybór rodzaju rzęs, który będzie dla nas odpowiedni i będzie nam pasował. Jak więc wybrać idealne sztuczne rzęsy wśród tak wielu dostępnych na rynku?

Rzęsy – w zależności od potrzeb

Istnieją różne rodzaje sztucznych rzęs i możemy je podzielić przede wszystkim ze względu na efekt „objętości”, jaki uzyskamy po ich aplikacji. Rzęsy bardzo gęste, które są upakowane jadna obok drugiej, właściwie bez żadnych przerw, sprawdzą się przede wszystkim na wielkie wyjścia, tzn. gale, wesela, bale karnawałowe. Będą one dość znacząco widoczne na naszych oczach, szczególnie, jeśli na co dzień nie malujemy się szczególnie. Ale jeśli codziennie stawiamy na wyrazisty i mocny makijaż, to czemu nie – takie rzęsy mogą stanowić świetne dopełnienie naszego wizerunku.

Jeżeli jednak wolimy naturalny i subtelny wygląd – wybierzmy rzęsy, które mają zdecydowanie mniejsze zagęszczenie pojedynczych rzęsek, które idealnie nadadzą się dla tych pań, które na co dzień jednak wolą pozostać naturalne i nie chcą zwracać aż tak dużej uwagi na swoje oczy. Takie rzadsze rzęsy, subtelnie podkreślą delikatną urodę.

Istotna długość

Zazwyczaj sztuczne rzęsy dostępne w sklepach są za długie i wymagają przycięcia. Niezwykle rzadko – ale zdarzają się posiadaczki tak dużych oczu, że nie muszą przycinać kupionych rzęs. Jest to całkiem normalne i nie bójmy się pod żadnym pozorem przycinania rzęs, gdyż one są do tego przystosowane i przeznaczone.

Ważne, aby zrobić to prawidłowo kierując się prostymi zasadami. Przede wszystkim zawsze przycinamy rzęsy od zewnętrznej części – czyli odcinamy te zewnętrzne, które są najdłuższe. Nigdy nie należy robić na odwrót – tzn. odcinać rzęs od wewnętrznej części, gdyż będą wyglądać na oku nienaturalnie.

Dobry klej

Klej do rzęs to niezwykle ważny gadżet, który powinien zapewnić nam trwałość i komfort noszenia rzęs. Dostępne są różne kleje – bezbarwne lub te z kolorem np. czarnym. W zależności od tego, jaki makijaż zamierzamy wykonać na oku, taki klej należy dobrać. Jeżeli makijaż będzie delikatny – czyli np. rezygnujemy z wykonania kreski eyelinerem i nie używamy ciemnych cieni do powiek – wybierzmy klej bezbarwny. Będzie on mniej widoczny i nie będzie się rzucał w oczy. Natomiast jeśli planujemy lekko zaszaleć z makijażem, jest to makijaż wieczorowy z ciemną kreską lub w stylu smoky eyes – czarny klej będzie lepszym wyborem, ponieważ lepiej wtopi się w całą kompozycję.

Sztuczne rzęsy to piękna ozdoba. Dobrze dobrane, dodają wiele uroku i sprawiają, że oprawa oczu wydaje się pełna i niezwykle dopracowana. Warto choć raz spróbować ich aplikacji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × trzy =