Smoky eyes nie tylko w odcieniach szarości

Smoky eyes to z najpopularniejsza technika makijażu oka, która nie traci na popularności – mimo zmieniającej się wciąż mody. Klasyczną wersję „przydymionego oka” w czerniach oraz szarościach rozsławiła m.in. w latach sześćdziesiątych ikona kina i stylu Brigitte Bardot. Mocno podkreślone oko sprawia, że spojrzenie nabiera tajemniczego wyrazu i zadziornego charakteru. Kobiety najczęściej wybierają smoky eyes na większe wyjścia, ponieważ jest idealnym uzupełnieniem wieczorowej stylizacji. Ogromna popularność przydymionego oka, która trwa od wielu dekad, sprawiła, że powstało wiele wersji makijażu smoky eyes – od czarnej dramatycznej, poprzez dzienną po bardziej fantazyjne.

Brązowe smoky eyes

Prosty w wykonaniu smoky eyes w kolorach brązu to idealna propozycja, jako makijaż dzienny. Pasuje do każdego typu urody i na wiele okazji. Na uczelnię, do pracy, na spotkanie biznesowe, czy niezobowiązujące wyjście z przyjaciółmi. Brązy są alternatywą dla klasycznego szarego smoky, który wbrew pozorom nie pasuje do wszystkich kolorów tęczówek oka. Czarna wersja przydymionego oka dodaje lat, więc dla dojrzałych pań lepszym wyborem będzie tylko lekkie podkreślenie spojrzenia. Dodatkowym atutem brązów jest to, że istnieje szeroka paleta odcieni od ciepłych po chłodne, dlatego każdy dopasuje do siebie odpowiedni kolor.

Palety w odcieniach brązu:

Chłodne

MakeUp Revolution I Heart Chocolate – Dead By Chocolate
MakeUp Revolution I Love Obsession Born to Die
Ciepłe

Revolution I Heart Chocolate Chocolate Vice
Technic Paleta 6 cieni Bronze Palette
Neutralne

Sleek Make Up A New Day
Makeup Revolution Renaissance Palette Night
Przydymione oko w kolorach

W ostatnim sezonie bezapelacyjnie królowały ciepłe kolory w makijażu oka np. hitowa paleta Revolution Flawless 4. Obok czerwieni i miedzi najnowszym trendem jest smoky eyes w chłodnych odcieniach fioletu, różu, a dla odważnych połączenie tych dwóch. Coraz więcej kobiet ma odwagę sięgnąć po trudniejsze kolory np. niebieski, zielony, a nawet neony (L.A Girl Neons Beauty Brick). Szeroki wybór bardzo dobrych jakościowo palet sprawia, że sztuka makijażu nie jest zarezerwowana tylko dla wizażystów. Przy makijażu smoky eyes, jako uzupełnienie całości stosuje się kredkę na linię wodną. Poza czernią i grafitem, ciekawym rozwiązaniem jest połączenie brązowych cieni z niebieską kredką oraz znany trick wizażystów, który optycznie powiększa spojrzenie, czyli zastosowanie cielistej konturówki.

Mat i błysk

Klasyczne smoky eyes jest o wykończeniu matowym. W dziennym makijażu również stosuje się produkty bez połysku lub z satynowe. Okazuje się, że produkty metaliczne naniesione nie tylko jako akcent na powiece, ale i jako całość makijażu jest bardzo modny i sprawia, że twarz wygląda młodo i świeżo. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie matowych cieni oraz mocno błyszczącego pigmentu, brokatu lub produktów z foliowych.

Cienie matowe:

Revolution Pro HD Amplified Paleta 35 Cieni Neutrals Cool
Revolution Paleta 32 Cieni Flawless Matte 2
Cienie z połyskiem:

Constance Carroll Metalix Eyeshadow
NYX Glitter Goals Set
Technic 6 Treasure Chest Colour Max Baked

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 6 =