Jakie perfumy wybrać na wesele?

Ślub i towarzyszące mu wesele to wielkie wydarzenie w życiu, zatem podczas tego dnia wszystko powinno być wyjątkowe i idealnie dopasowane. Dotyczy to także wybieranych pod tym kątem perfum.

Zdecyduj się na coś wyjątkowego

Pamiętaj, że nie jest to dzień jak każdy inny, więc z pewnością nie warto sięgać po perfumy z których korzystamy standardowo, nawet jeżeli bardzo nam się podobają. Wszak będziemy wspominać te chwile przez resztę życia, więc dobrze byłoby mieć także zapach, który będzie nam się kojarzył z tym wyjątkowym wydarzeniem.

Można zatem sięgnąć po coś innego niż zwykle, coś na co nie zdecydowalibyśmy się w codziennym użytku i co trwale zapisze nam się w pamięci. Przy wyborze wskazana jest także konsultacja pomiędzy Parą Młodą, by ich perfumy wzajemnie się uzupełniały i przede wszystkim pasowały nie tylko danej osobie, ale i partnerowi czy partnerce.

Coraz częściej fotografowie ślubni oferują także towarzyszenie Pannie Młodej bądź Panu Młodemu w trakcie przygotowań, uwieczniając te chwile na fotografiach. Jeżeli zdecydujemy się również na taką sesję to bardzo efektownie wypadają zdjęcia w których spryskujemy się perfumami – w takim przypadku szczególną uwagę powinno się też przyłożyć do tego by wybrać buteleczkę o pięknym kształcie i być może unikalnej barwie.

Czym się kierować przy wyborze?

Podobnie jak przy wybieraniu codziennych perfum, najważniejsze jest to by odpowiadały one nam samym i pasowały do naszego stylu bycia oraz osobowości. Poczucie komfortu i swobody jest bowiem tego dnia jeszcze bardziej potrzebne niż zwykle. Zakupu dobrze jest dokonywać w swojej sprawdzonej perfumerii, gdzie będziemy mieli pewność odnośnie produktów, a często można też będzie liczyć na cenną poradę od obsługi, która już nas kojarzy.

Kwestią, którą należy wciąż pod uwagę jest także pora roku w której odbywa się wesele – jesienią czy zimą ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać wyraziste, orientalne perfumy, lecz będą one bardzo złym wyborem w przypadku ceremonii wiosną bądź latem. Wreszcie istotne są też dodatki, a w szczególności wiązanka ślubna, by poszczególne zapachy nie gryzły się ze sobą.

Świeże i kwiatowe zapachy

Charakter tego wydarzenia jest subtelny i elegancki, więc najlepiej jest jednak, gdy właśnie takie będą wybierane perfumy. Mężczyźni mogą postawić na w miarę neutralne i orzeźwiające aromaty, kosztem tych bardzo ciężkich, bowiem mogą one przeszkadzać niektórym osobom w najbliższym otoczeniu, a wokół Pary Młodej cały czas coś się dzieje.

W przypadku kobiet sprawdzonym rozwiązaniem są delikatne perfumy o kwiatowych bądź owocowych aromatach. Nie będą one drażniące i wpiszą się w subtelność oraz powabność Panny Młodej, dzięki czemu będzie się ona czuła swobodnie i zapach ten podkreśli jedynie jej kobiecość oraz urodę.

Decydując o perfumach na wesele warto zdecydować się na coś nowego, co będzie nam się kojarzyło potem tylko z tym wyjątkowym wydarzeniem. Należy skonsultować decyzję z partnerem bądź partnerką i kierować się przy wyborze również takimi kwestiami jak charakter uroczystości, pora roku czy dobrane dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 9 =