Jak przedłużyć trwałość perfum?

Wiele osób zakłada, że niektóre specyficzne rodzaje perfum i ich marki lub kategorie (takie jak na przykład woda kolońska) potrafią utrzymać się na ciele dłużej niż inne. To założenie jest częściowo słuszne. Sposób mieszania perfum może mieć istotny wpływ na trwałość i moc ich zapachu. Ekstrakt z perfum lub wody perfumowanej o wyższym stosunku zapachu do innych składników będzie na ogół przewyższać wodę kolońską o niższym stężeniu związków aromatycznych.

Inne składniki mieszanki perfum lub wody kolońskiej mogą również wpływać na czas utrzymywania się zapachu. Na przykład wiele perfum używa środków utrwalających, aby zapach był trwały i utrzymywał się dłużej na ciele i miał silniejszy zapach bez zmiany ogólnej linii zapachowej.

Jednak długość wyczuwania zapachu dokładnie tego samego rodzaju perfum może się znacznie różnić w zależności od konkretnej osoby ją stosującej. Dzieje się tak dlatego, że specyficzne substancje chemiczne organizmu człowieka reagują z w wyjątkowy, właściwy tylko dla siebie sposób. Kwasowość skóry lub hormony, które wydziela organizm mogą wpływać na długowieczność i zapach poszczególnych perfum. Jeszcze ważniejszym czynnikiem jest jednak to, jak sucha jest skóra. Wilgotna lub tłusta skóra zachowuje zapachy perfum znacznie dłużej niż sucha, łuszcząca się skóra.

Wreszcie substancje chemiczne stosowane w perfumach są bardzo wrażliwe na wahania pogody. W bardzo ciepły dzień perfumy rozproszą się szybciej. Oznacza to, że te same perfumy na tej samej osobie mogą utrzymywać się dłużej w ciągu jednego dnia, podczas gdy nazajutrz zapach będzie już słabiej wyczuwalny.

Czy perfumy utrzymują się dłużej na wybranych częściach ciała?

Istnieje kilka nieporozumień na temat tego, gdzie najlepiej używać perfum na ciele. Niektórzy myślą, że włosy zatrzymają zapach perfum najdłużej, ale to nie jest prawda. Dla najtrwalszego zapachu, perfumy powinny być rozprowadzane lekko, ale równomiernie na całym ciele. Wiele osób stosuje zapach tylko do górnej części ciała. Oznacza to jednak, że gdy perfumy wznoszą się w ciągu dnia, szybko się go traci. Zastosowanie zapachu w dolnej części ciała zapewni, że pozostaniesz pachnący przez cały dzień.

Punkty przepływu krwi są również ważnym miejscem na zastosowanie zapachu, ponieważ ciepło krwi delikatnie podbije zapach i przeniesie go w otaczające powietrze.

Co można zrobić, aby przedłużyć życie zapachu?

Chociaż sucha skóra jest jedną z głównych przyczyn zapachu, że szybko traci się zapach, jest to również jeden z najłatwiejszych problemów do naprawienia. Nawilżanie skóry bezzapachowym lub dopasowanym balsamem do zapachu przed nałożeniem zapachu pomoże Ci zatrzymać perfumy przez cały dzień.

Wiele zapachów perfum ma wiele zastosowań, w tym płyny i pudry, a także płyn do rozpylania lub rozprysków.

Idealny czas na zastosowanie perfum to moment bezpośrednio po prysznicu lub kąpieli w wannie, ponieważ wówczas twoja skóra jest naturalnie ciepła i wilgotna. Pamiętaj też, żeby przechowywać perfumy w zaciemnionym i suchym miejscu – narażenie na jasne światło może spowodować utratę zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − jeden =